Jak natřít garážová vrata?

Garážová vrata mohou tvořit velkou část exteriéru vaší nemovitosti. Je proto důležité, aby vypadala elegantně a udělala dobrý první dojem. Při práci se řiďte následujícími pokyny:

 Jak správně natřít garážová vrata:

  1. Povrch vrat před natíráním zdrsněte hrubým smirkovým papírem nebo drátěným kartáčem.
  2. Umyjte dveře saponátem zředěným vodou. Tím se odstraní prach, mastnota a nečistoty, které mohou bránit barvě ve správném přilnutí k povrchu. Ujistěte se, že jsou vrata před aplikací barvy zcela suchá.
  3. Pokud natíráte venku, ujistěte se, že se teplota pohybuje v optimálním rozmezí, asi 5 až 30°C.
  4. Než začnete garážová vrata natírat, ujistěte se, že země a okolní plochy jsou před kapkami či stříkanci dobře chráněny ochrannou fólií nebo novinami.
  5. Začněte tím, že garážová vrata otevřete a natřete hrany, které nejsou viditelné, jsou-li vrata zavřená. Jakmile jsou hrany suché, dveře zavřete a začněte natírat horní část vrat. Možná si budete muset pomoci přistavením schůdků. Při práci postupujte směrem shora dolů, dokud nejsou celá vrata hotová.
  6. Vždy začněte aplikací jedné vrstvy, druhou aplikujte pouze v případě nutnosti. Budete-li druhou vrstvu aplikovat, nechte první vrstvu dobře uschnout. Řiďte se instrukcemi na zadní straně plechovky.