Jak správně natřít kovový povrch?

Barvy Hammerite můžou být použity na různé kovové povrchy, jako např. zábradlí, zahradní nábytek, květináče, a dokonce i na balkóny. Nejen že jejich použitím kovové plochy ochráníte, zkrášlíte tím i svoje okolí.

  1. Odstraňte z povrchu všechnu uvolněnou rez a odlupující se barvu pomocí drátěného kartáče.
  2. Pokud už je kov natřený, důkladně ho omyjte saponátem zředěným ve vodě, opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.
  3.  Ke zjištění kompatibility proveďte testovací nátěr na malé ploše natřeného povrchu. Jakákoliv reakce se projeví do jedné hodiny. Pokud je reakce s nátěrem viditelná, odstraňte z celého povrchu všechnu barvu a plochu omyjte odmašťovačem. Opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.
  4. Pokud jsou natírané plochy vyrobeny z holého zinku, hliníku nebo galvanizovaného kovu, použijte Hammerite Přímo na neželezné kovy.
  5. Hladké kovové povrchy lehce zbruste, zlepšíte tak přilnavost nátěru.
  6. Dobře zakryjte plochy kolem natíraného předmětu silnou vrstvou novin nebo ochrannou fólií, ochráníte je tak před nežádoucími skvrnami.
  7. Barvu před použitím dobře promíchejte a aplikujte za použití kvalitního štětce. Úzký štětec se hodí na zábradlí, široký štětec je vhodný na větší kovové objekty, jako je např. zahradní stůl.
  8.  Pro dosažení co nejlépe vypadajícího výsledku aplikujte dvě vrstvy, každou z nich nechte důkladně zaschnout dle instrukcí na obale produktu.